Wirtualne Biuro

jako sposób na szybki zarobek
100 – 30 000 zł/mies,
bez wychodzenia z domu.

Pewny jestem tego, że wystarczy tylko przecierpieć,
żeby wygrać

— Winston Churchill —

W tym rozdziale przedstawię ci kolejny biznes z serii tych, które nie wymagają twojego wielkiego zaangażowania, aczkolwiek im więcej się poświęcisz, tym więcej zarobisz. Praca w tym biznesie może zamykać się w odbieraniu i odpisywaniu na 1 – 5 maili dziennie przy jednoczesnym dochodzie do 100 zł – 30 000 zł/mies. Jest to biznes, który napełnia ci konto w dzień i w nocy.

Niedawno szukałam jakiegoś miejsca na rejestrację mojej firmy, ponieważ będę się przeprowadzać. Moja działalność nie wymaga posiadania lokalu usługowego, więc mogę ją równie dobrze zarejestrować na adres zamieszkania. Nie chcę jednak, aby każdy na świecie wiedział, gdzie mieszkam. Znalazłam w internecie bardzo korzystne rozwiązanie. Natrafiłam na ofertę rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura. Nie mogłam przestać się cieszyć z tak doskonałej alternatywy w stosunku do innych rozwiązań. Kiedy zadzwoniłam do firmy świadczącej usługi biura wirtualnego, sytuacja nie wyglądała jednak tak wesoło. Okazało się, że jest to dość kosztowna inwestycja. Oznacza to jednak, że zakładając podobny biznes, nawet na adres swojego zamieszkania, możesz pobierać od klientów bardzo wysokie kwoty za użyczenie swojego adresu do rejestracji czyjejś firmy. Wygląda to na bardzo korzystny biznes, w którym nic nie tracisz, a jedynie zyskujesz.

JAK TO DZIAŁA?

Jeżeli posiadasz mieszkanie, lokal usługowy lub dom na własność albo wynajmujesz lokal i otrzymasz pozwolenie właścicieli na prowadzenie tego rodzaju biznesu, który nikomu nie wadzi, to możesz założyć wirtualne biuro. Polega to na tym, że wiele osób może rejestrować firmę na twój adres. Ty nic nie tracisz, jedynie zyskujesz. Ktoś rejestruje firmę na twój adres zamieszkania, a ty pobierasz za to miesięczną opłatę np. 50–100 zł. Ty mieszkasz sobie w swoim mieszkaniu i za to, że ktoś w dokumentach przy zakładaniu firmy napisał twój adres, masz stałą pensję. Pomyśl, jeżeli 30 osób zarejestruje firmę na twoje mieszkanie za 100 zł, będziesz zarabiać 3000 zł miesięcznie. Czy chcesz, aby twoje mieszkanie zarabiało dla ciebie 3000 zł miesięcznie?

Czy ktokolwiek chciałby zarejestrować swoją firmę na adres czyjegoś mieszkania?

Odpowiedź brzmi TAK. Zdziwisz się gdy się dowiesz jak wielkie jest zapotrzebowanie na polskim rynku na tego rodzaju usługi. Jednym z takich klientów jestem – ja! :)

Czy przedsiębiorcy nie wolą zarejestrować swojego wirtualnego biura, gdzieś w porządnym wieżowcu, czy prestiżowym lokalu, a nie w mieszkaniu, w kamienicy, w złej dzielnicy?

Z tego co się dowiedziałam, biura wirtualnego poszukują w przeważającej większości firmy, które zbankrutowały i mogą mieć zajęcie komornicze, bądź są nękani przez windykatorów terenowych. Komornik nie ma prawa przejąć niczego w twoim domu w ramach zadłużeń twoich klientów. Kiedy pokażesz komornikowi, że świadczysz jedynie usługi wirtualnego biura, komornik nie ma prawa nic ruszyć. Bądź spokojny, bo dowiadywałam się, jakie są zasady prawne w tej sytuacji.

Oczywiście najlepiej jest mieć biuro w jakimś wieżowcu i tam klienci najchętniej będą się rejestrować. Wirtualne biuro w moim mieście, w którym chciałam zarejestrować firmę, ma właśnie siedzibę w pięknym wieżowcu i oferuje dodatkowo wynajęcie sali np. do konferencji. Można również urządzić biuro, salę według własnych upodobań. Sale i biura są wynajmowane na godziny, jeżeli ma się spotkanie z ważnym klientem lub chce się zrobić zebranie. Taka oferta wygląda bardzo atrakcyjnie. Wiele osób, w tym ja, nie potrzebuje wizytowego biura i sali do wynajęcia. Wielką korzyścią dla twoich klientów może być to, że rejestrując biuro na adres twojego mieszkania, mogą płacić o wiele niższe stawki miesięczne niż przy rejestracji w wieżowcu. Zaoferuj więc nieco niższe stawki, jeżeli jest w twoim mieście konkurencja posiadająca biuro wirtualne w wieżowcu. Bądź odważny i jeżeli potrzebujesz pieniędzy bez pracy, to załóż tę działalność.

Do twoich dodatkowych obowiązków będzie należało:

Możesz sam prowadzić firmę, obsługując jedynie np. e-maile. Możesz również rozszerzyć tą działalność świadcząc większy zakres usług, zatrudniając w tym celu pracowników. Rozszerzając zakres usług i zatrudniając pracowników zarobisz np. 10 x więcej niż byś pracował sam. Większość osób, które otworzyły biznes wirtualnego biura rozszerza zakres swojej działalności, aby wycisnąć z niej jak najwięcej pieniędzy, ile się tylko da. Jeżeli będziesz w tym biznesie dobry, to możesz nawet przejąć polski rynek.

Kiedy zdecydujesz się na prowadzenie wirtualnego biura, to możesz świadczyć w nim następujące usługi:

Dzięki prowadzeniu wirtualnego biura i współpracy z fachowcami, którzy będą dawać ci prowizję od swoich usług, możesz zarabiać miesięcznie na jednym kliencie 100–3000 zł.

Oznacza to, że posiadając 10 klientów z firmami zarejestrowanymi pod twoim adresem, możesz zarabiać nawet 30 000 zł/mies.

Zakochałam się w tym biznesie i z chęcią go wkrótce założę. Na adres zamieszkania nie mogę rejestrować firm z powodu bezpieczeństwa, bo staję się coraz bardziej znana. Kiedy nabędę lokal usługowy, w którym chcę rozkręcić pewną działalność, zarejestruję również firmy swoich klientów w ramach biura wirtualnego.

Jest to moim zdaniem najlepszy biznes dla leniuchów, nierobów – za przeproszeniem – i osób nieśmiałych. Musisz jedynie odważyć się porozmawiać przez telefon lub za pomocą e-maili np. z 10 klientami, którym użyczysz swojego adresu do rejestracji ich firmy. Klienci następnie będą robić ci przelewy miesięcznie np. 100 zł. I już, tyle strachu.

Po tym jak ktoś zarejestruje firmę na twój adres, nie musisz z tą osobą nawet już rozmawiać, bo zazwyczaj nie będzie takiej potrzeby. Chyba, że umówicie się, że raz na tydzień twój klient ma się zgłosić po swoją korespondencje, lub ty mu ją wyślesz skanem, lub listownie. Przekazywanie korespondencji nie jest obowiązkowe, bo klienci mogą podać inny – swój adres do korespondencji. Pośrednictwo korespondencji zazwyczaj jest za dodatkową opłatą. Nie mając kontaktu ze swoimi klientami, nawet miesiącami lub latami, jednocześnie będziesz widział na swoim koncie pojawiające się miesięczne wpłaty od twoich klientów. Jak bardzo podoba ci się takie rozwiązanie?

DLA KOGO?

 • dla osób wielodzietnych, które nie mają czasu pracować
 • dla osób chorych fizycznie, niezdolnych do pracy (nie musisz pracować, jedynie użyczasz adresu do zarejestrowania czyjejś firmy)
 • dla nieśmiałych
 • dla szukających, moim zdaniem, najlepszego domowego biznesu, który gwarantuje pasywny, szybki dochód przez wiele lat, nawet bez twojego udziału.

KORZYŚCI

 • stały dochód
 • niemal całkowity brak twojej ingerencji
 • duże możliwości maksymalizacji dochodu
 • praca bez wykształcenia, doświadczenia, wkładu własnego

WADY

 • rejestracja obcych biznesów na swój adres zamieszkania lub adres lokalu firmowego, jeżeli taki posiadasz

CZEGO POTRZEBUJESZ?

 • Lokalu własnościowego mieszkalnego lub usługowego albo takiego, który wynajmujesz i otrzymasz pozwolenie właścicieli na utworzenie biura wirtualnego pod adresem mieszkania.
 • Odwagi, aby zazwyczaj raz lub kilka razy porozmawiać z twoim nowym klientem przez telefon lub za pomocą e-maila w celu ustalenia warunków współpracy.

Jak zacząć?

KORK 1 – Wpisz teraz w wyszukiwarkę Google: wirtualne biuro. Sprawdź, jaką ofertę proponują biura wirtualne w całej Polsce. Zastanów się, jakie oferty ty możesz zaproponować swoim klientom.

KORK 2 – Stwórz stronę www z ofertą twojego biura wirtualnego.

 • Darmową stronę www możesz stworzyć w WordPressie. W rozdziale tej książki „Zarabianie na blogu” pokazałam ci krok po kroku, jak w 5 minut stworzyć darmową stronę lub blog.
 • Możesz sam stworzyć też stronę w programie Artisteer. Jest to prosty program, dzięki któremu nawet dzieci mogą tworzyć profesjonalne strony www.
 • Możesz stworzyć stronę również w innych darmowych programach np. Joomla.
 • Możesz kupić gotową stronę lub zamówić jej utworzenie. Tworzenie strony od podstaw zaczyna się w granicach cenowych 500 zł. Zakup gotowej strony to koszt od 100 zł.

KORK 3 – Wypozycjonuj stronę, korzystając z usług pozycjonowania (np. zakup taką usługę na Allegro – miesięczny koszt pozycjonowania zaczyna się od 30 zł).

KORK 4 – Pójdź do Urzędu Miasta i zarejestruj działalność biura wirtualnego pod twoim adresem zamieszkania.

KORK 5 – Naucz się koniecznie e-biznesu. Nauczysz się go z prawdopodobnie najlepszego na rynku kursu na temat e-biznesu: Internetowy Milioner.

KORK 6 – Naucz się marketingu i copywritingu, choćby ich podstaw. Aby nauczyć się marketingu, jakiego używają milionerzy na całym świecie, przerób koniecznie mój darmowy kurs 5 video „Jak zostać Internetowym Milionerem w 3–24 miesiące?”. Darmowy kurs możesz pobrać z mojej strony: www.pracawdomu.net

KLUCZE DO SUKCESU

Jeżeli chcesz utworzyć wirtualne biuro pod własnym adresem zamieszkania, to oferuj niższe ceny niż konkurencja w twoim mieście, która oferuje adres biura wirtualnego np. w pięknym wieżowcu z ofertą wynajmowania pomieszczeń na godziny. Jeżeli chcesz przebić taką konkurencję, to zaoferuj niższe ceny. Nie każdy potrzebuje wynajmowania pomieszczenia biurowego, np. na konferencję, ani nie potrzebuje mieć zarejestrowaną firmę w jakimś pięknym wieżowcu. Za to mnóstwo osób potrzebuje po prostu adresu firmy w jak najniższej cenie, np. ja jestem taką osobą.

ZAROBKI

Dzięki prowadzeniu wirtualnego biura i współpracy z fachowcami, którzy będą dawać ci prowizję od swoich usług, możesz zarabiać miesięcznie na jendym kliencie 100–3000 zł.

Oznacza to, że posiadając 10 klientów z firmami zarejestrowanymi pod twoim adresem, możesz zarabiać nawet 30 000 zł/mies.

KIM BĘDZIESZ?

Bogatym leniuchem. Mądrym człowiekiem pracującym jak milionerzy.

ZACZNIJ TERAZ

 • Wpisz teraz w wyszukiwarkę Google: wirtualne biuro
 • Sprawdź, jaką ofertę proponują biura wirtualne w całej Polsce.
 • Zastanów się, jakie oferty ty możesz zaproponować swoim klientom